Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Najnowsze video
TEM2-294 w akcji
ST44-1113+SM42-693...
ST44-172, Nurzec
ST44-1109 Sycze
Targi Hobby Pozna...
M62M-014
Euronaft
SU46-041
ST44-2046
ST44-2026+ST44-2050
Ostatnie artykuły
Salon Hobby 2015 czy...
Rogowskie Impresje
Pobiedziska i Trybun...
Żnin 2015
Kolejna solówka
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25
Najnowszy użytkownik: azysic
Ostatnie komentarze
Radość tym większ...
I z tym się liczyli...
No i gorączka opad...
Niestety to cena za ...
WTF.
Relacja + zdjęcia i...
Oby to nie był jedn...
Zadziwiająco szybko...
Torowisko Roco.
Byłem, bardzo fajne...
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Papa
KlubUprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym tj. w środę 1 kwietnia 2015r. po ok. 13 latach (początkowo całkiem aktywnych, potem zdecydowanie pasywnych) z przyczyn całkowicie ode mnie zależnych rezygnuję z członkostwa w Łódzkim Klubie Modelarzy Kolejowych i wszelakich powierzonych mi funkcji, chcąc poświęcić się dalszej wytężonej pracy nad doskonaleniem mojej aspołeczności, odrębności i oddzielności. Z dumą mogę stwierdzić, że udało mi się zrazić do siebie chyba wszystkich znajomych, udało mi się też doprowadzić do całkowitej utraty przyjaciół, co cieszy mnie niezmiernie, mimo że obowiązki rodzinno-zawodowe uniemożliwiają mi doprowadzenie dzieła do końca i zaszycie się w blackowym lesie pokazując całemu światu środkowy palec. Chcąc, nie chcąc, zmuszony jestem nadal kontaktować się z częścią przedstawicieli gatunku Homo Sapiens, co powoduje oczywisty dyskomfort biorąc pod uwagę mój podły, mizantropiczny charakter (sorry za zwierzenia osobiste, ale czasem człek, korona stworzenia, rozgada się).
Dziękuję za wspólnie spędzone lata, wyjazdy, wjazdy, przejazdy, odjazdy itd. itp. i życzę Kolegom dalszego zadowolenia i satysfakcji z prowadzonej działalności.
W związku z powyższym celowym wydaje się odcięcie mi dostępu do wewnętrznej części forum, uprawnień do edycji strony oraz przerzucenie mego zdjęcia do galerii sympatyków Klubu, chyba żem niegodzien by moja gęba straszyła nadal, w takim razie możecie usunąć ją w cholerę. Klucze i ewentualne rzeczy Klubowe, które być może mam w posiadaniu odeślę pocztą.
Amen

boski wlodar
tudzież
Decadentus Maximus

PS. Gdybyśta zrealizowali kolejną przeróbkę makiety i chcieli zaktualizować plan, służę plikami roboczymi, lub ewentualną pomocą, jeśli oczywiście nadal będę stąpał po tym łez padole. Któż bowiem zgadnąć w stanie co się może wydarzyć??
Raport taktyczny nr. 1
KlubNa szczęście nie tylko gadamy ale też coś robimy. Makieta została rozkawałkowana i zaczęliśmy układankę "po nowemu". Piotrek R. szpachluje i maluje boki, Nemo zrobił już skrzynkę wjazdową na Szadek oraz wkomponował w "krowi" segment słup konstrukcyjny. Radek bawi się w Stwórcę i zazielenia Podg. Kaczorowo oraz odtwarza zieleń na segmentach wąskotorowych, ja robię dobre wrażenie i remizę OSP na Kaczorowie. Parę obrazków w części rozszerzonej.
Makieta wkracza na wyższy poziom
KlubJakiś czas temu zaświtała w mej zrytej bani wizja "szalonego pomysłu" czyli zrobienia pętli dwutorowej dookoła pomieszczenia klubowego. Pomysł z pozoru wariacki okazał się możliwy do zrealizowania. Bardzo trudny technicznie ale wykonalny. Podstawową ideą było zwiększenie możliwości ruchowych na makiecie a przede wszystkim wykorzystywanie wszystkich torów na Szadku. Niestety przeprowadzenie tunelu za kanałem wentylacyjnym oraz duża ilość drzwi do pokonania (czyli wykonania ruchomych modułów) spowodowała zaniechanie prac projektowych. Podczas ostatniej klubowej "wigilii" powrócił temat modyfikacji makiety i jej usprawnienia. Wizji i koncepcji było kilka, a burzliwa i gorąca dyskusja trwała bardzo długo. Tym razem pomysł dopasowany do naszych możliwości technicznych a dający w sumie podobny efekt co pętla dwutorowa. Co więcej, koncepcja zakłada niemal zerowe straty.
Nowy kolega
KlubZ dobrych wiadomości natomiast, dołączył do naszej garstki nowy kolega, pełen zapału Piotrek Rogoziński o wdzięcznym nicku LisiaM. Oczywiście by równowaga we wszechświecie została zachowana z listy członków wykreślamy naszą młodzież. Straciłem już cierpliwość do nich bo raz, że pożytku z nich żadnego a dwa, brak perspektyw na rozwój w przyszłości.
Drobne utrudnienia
wwwW najbliższym czasie musimy dokonać kilku drobnych zabiegów konserwacyjnych na naszym serwerze i w związku z tym w okresie od 26.02 do 02.03.2015 mogą wystąpić trudności z dostępem do serwisu a czasami strona może wyglądać... hm.... dziwnie. Niestety coraz więcej złośliwego oprogramowania krąży po sieci i coraz więcej debili, za punkt honoru stawia sobie rozpierdzielenie tego co działa i nikomu nie przeszkadza. Mimo w miarę systematycznego łatania i aktualizowania systemu php-fusion dostało się i nam i trzeba odrobinę posprzątać.
Życzenia
"Oby nie zabrakło w te święta suto
zastawionych stołów, prezentów
pod choinką i przede wszystkim dobrego
humoru! Niech Mikołaj obdaruje Was
wyjątkowo hojnie, a nadchodzący rok
spędźcie przede wszystkim spokojnie"


Zdrowych, rodzinnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku
życzy ekipa
Łódzkiego Klubu Modelarzy Kolejowych


Najbliższe wyjazdy z makietą
KlubNa forum podobnie jak i do klubu mało kto zagląda więc napiszę tu by każdy miał szansę się spokojnie zastanowić. Otóż na przyszły rok mamy już kilka zaproszeń do udziału z makietą lub bez i w pierwszej połowie roku najciekawiej zapowiadają się:

- V Ogólnopolska Wystawa Makiet i Modeli Kolejowych "Nostalgia Za Parą" - Impreza organizowana przez Piotrka Sałeckiego w jednym z trójmiejskich centów handlowych. Planowana data to 26.02 - 01.03.2015

- Pobiedziska 2015 - Klub "Hazero" zamiast Rogalinka w nowej lokalizacji. Czas: 10-12 kwietnia 2015

- Wystawa makiet w Nowohuckim Centrum Kultury - Impreza organizowana przez KMK Kraków na początku czerwca.

Mam nadzieję, że zdrowie pozwoli i uda się odwiedzić z Szadkiem wszystkie te trzy imprezy. Natomiast na pewno nie podołam sam temu wyzwaniu i oprócz miłego towarzystwa potrzebuję fizycznej pomocy. Na pierwszą z nich zorganizuję transport wzorem poprzednich wizyt w Gdańsku, potrzebny będzie jedynie kierowca gotowy pojechać w czwartek (najpóźniej bladoświtnie w piątek) a wrócić w poniedziałek. Na czerwiec najprawdopodobniej Krzysiek Kapera pomoże nam z transportem makiety w obie strony, pozostaje tylko miejscowa logistyka i transport ludzi do/z imprezy. Na Pobiedziska trzeba coś wymyślić.....
Salon Hobby - małe resume
KlubKilka słów podsumowania z dwóch różnych punktów widzenia na temat październikowego Salonu Hobby przeczytacie w tym artykule. Niestety zdjęć mało bo Kpt. Nemo był krótko a ja zajęty wieloma rzeczami na hali, nie wyciągnąłem nawet aparatu....
Słów kilka i parę obrazków
KlubWena pisarska Kpt. Nemo nie opuszcza i ostro nadrabia zaległości. Tym razem w ramach małego suplementu do jesiennej wycieczki na Kp4 w Bieszczady, kilka słów i obrazków z czerwcowego, rodzinnego wypadu. Dodatkowo, kilkanaście zdjęć z modelarskiego wypadu z Jarosławem na pomiary ET42 do Tarnowskich Gór.
Kolejna relacja Kapitana
KlubPaweł postanowił przełamać zastój panujący na naszej stronie i napisał kolejną relację z wyjazdu. Tym razem był to wypad w Bieszczady na imprezę fotograficzną na wąskim torze. Przeczytać i obejrzeć zdjęcia możecie w tym artykule.

Zapraszamy do lektury.
Krótka relacja z wycieczki
KlubKpt. Nemo zamieścił krótką relację z wypadu na linię nr. 25. Więcej szczegółów oraz kilkanaście zdjęć z tego wyjazdu znajdziecie w tym artykule. Zapraszamy do lektury i miłego oglądania.
Linia Widzew-Zgierz czynna
News01.09.2014 wznowiono ruch na linii numer 16 z Łodzi -Widzewa do Zgierza. Zbiegło się to w czasie z uruchomieniem kursów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na tym odcinku. Pierwsze wrażenia spisał niezawodny Kpt. Nemo w tym artykule.

Paweł dopisał parę słów podsumowania i dodał zdjęcie Sami Wiecie Kogo :), zapraszam więc do ponownej lektury.
PKP Cargo: Wolsztyn nie zginie
Kolej– Parowozownia w Wolsztynie nie przechodzi do historii. PKP Cargo utrzymuje i będzie utrzymywać ten niezwykły obiekt. Liczymy, że najbliższe tygodnie pozwolą na zakomunikowanie porozumienia – zapewnia Mirosław Kuk, rzecznik spółki.
PKP Cargo zareagowało na nasz wtorkowy artykuł pt. „Wolsztyn przechodzi do historii?”, w którym zwróciliśmy uwagę, że wokół Wolsztyna zapanowała cisza i zarówno Cargo, jak i wielkopolski samorząd od wielu tygodni nie ujawniają, w jaki sposób placówka miałaby funkcjonować w kolejnych latach oraz czy istnieje szansa, że na wielkopolskie szlaki powrócą planowe pociągi parowe, które zawieszono z końcem marca (zastąpiły je autobusy szynowe).
Dwunasty sezon linii turystycznej
NewsW wakacyjne weekendy na podmiejską trasę 43 do Lutomierska wyjeżdża historyczny skład wagonów 5N + 5ND. To dwunasty rok istnienia wspólnej inicjatywy łódzkiego MPK i Klubu Miłośników Starych Tramwajów oraz trzecie z rzędu wakacje, w które zabytek obsługuje zwykły kurs, a nie specjalnie stworzoną dla niego linię.
W miniony weekend rozpoczął się kolejny sezon funkcjonowania Tramwajowej Linii Turystycznej – wspólnego przedsięwzięcia MPK-Łódź i największego łódzkiego stowarzyszenia hobbystów komunikacji – Klubu Miłośników Starych Tramwajów. Od kilku lat współorganizatorem jest także Zarząd Dróg i Transportu, dzięki czemu kursy zabytkowego taboru włączone są do systemu miejskiego transportu zbiorowego i obowiązują w nich standardowe bilety łódzkiej komunikacji miejskiej.
Łódź Fabryczna: pierwsze tory we wrześniu
KolejJesienią na terenie podziemnego dworca Łódź Fabryczna pojawią się pierwsze szyny. - Do prac związanych z ich układaniem przystąpimy we wrześniu - zapowiada dyrektor kontraktu z ramienia konsorcjum Torpol - Astaldi - PBDiM - Intercor Marcin Zaremba.
Na razie, wedle słów dyrektora, wykonawca rozpoczął tworzenie płyty peronów i części stacji związanej z obsługą pociągów. Prace pod ziemią mają przebiegać zgodnie z planem. Praktycznie zakończona jest już też konstrukcja tunelu do ul. Kopcińskiego.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

17-06-2020 18:59
1.2.3...... test Shoutboxa. Działa, znowu wygrało Dobro...

05-12-2018 21:15
14 grudnia to taki nadzwyczajny dzień, kiedy łamiemy się flexami i życzymy sobie wszystkiego pzejezdnego... kto ma chęć i ochotę... zapraszamy na wigilię klubową.

20-11-2018 16:14
Zaktualizujcie skład klubu połowa ludzi już nie jest członkami klubu, a największą żenadą jest pokazywanie jako skarbnika człowieka który od kilku lat nie płaci składek, i powinien sam si

19-09-2018 15:33
Melduję się! Grin

10-09-2018 09:57
Ze względu na malusi błąd w kalendarzu sugeruję przesunąć termin "wigilii" na 28.09. Poprzedni termin to czas zabawy we spólnym gronie w Braniewie Grin

06-09-2018 20:00
Dupy nie urywa... ale cierpliwości... nie od razu łkmk zbudowano... narazie to kurz zdmuchujemy. Przenieśmy rozmowę nieco głębiej a ja czekam na potwierdzenie terminu wigilii Smile

06-09-2018 19:48
Raczej stypa, rzeczywiście strona działa, ale jest martwa podobnie jak klub.

06-09-2018 14:05
Proponuję spotkanie "wigilijne" 5.10.2018 r. Co Wy na to ? Grin

24-10-2017 17:52
Spotkanie "zaduszkowe" w sobotę o 17.00. Grin

18-11-2016 10:19
Wigilia zaplanowana na 16.12.2016 , na 17-stą. Smile

15-10-2016 06:11
Pisze tu bo na forum nie każdy może wejść, w poniedziałek o 14-tej przestawiamy z Piotrkiem makietę aby sprawdzić poprawność mocowania, pomoc mile widziana.

90
23-09-2016 08:45
Jakby ktos jeszcze dzis sie wybieral niech da znac 506 646 435. Wieczorem bede wracal przez lodz

90
23-09-2016 08:31
Dodzwonić się do piotrka nie da a od środowej nocy nocuje 50m od klubu w nu hotelu Pfft

29-08-2016 19:40
My nie, ale oni może tak, trzeba pytać,głębiej.

21-08-2016 08:49
Wybieracie się na foty z elektryfikacji linii 201 Maksymilianowo-Gdy
nia?

Copyright © 2007, Created by Acid Rain
Walcz ze spamem! Kliknij tutaj!