Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Najnowsze video
TEM2-294 w akcji
ST44-1113+SM42-693...
ST44-172, Nurzec
ST44-1109 Sycze
Targi Hobby Pozna...
M62M-014
Euronaft
SU46-041
ST44-2046
ST44-2026+ST44-2050
Ostatnie artykuły
Salon Hobby 2015 czy...
Rogowskie Impresje
Pobiedziska i Trybun...
Żnin 2015
Kolejna solówka
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25
Najnowszy użytkownik: azysic
Ostatnie komentarze
Radość tym większ...
I z tym się liczyli...
No i gorączka opad...
Niestety to cena za ...
WTF.
Relacja + zdjęcia i...
Oby to nie był jedn...
Zadziwiająco szybko...
Torowisko Roco.
Byłem, bardzo fajne...
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
50 km Wiedenki z nowymi torami
KolejTrwa rewitalizacja połączenia Koluszki – Częstochowa na linii kolejowej nr 1, czyli tzw. Wiedence. Ma pozwolić na skrócenie podróży pociągiem o pół godziny. Inwestor wyda na to pół miliarda złotych.
Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych obejmuje przebudowę 125 kilometrów torów i kilkudziesięciu rozjazdów. Podróżni skorzystają z 43 gruntownie odnowionych i wygodniejszych peronów. Wzrośnie również bezpieczeństwo na 21 przejazdach kolejowych, gdzie zostaną zainstalowane nowe urządzenia ostrzegające kierowców przed nadjeżdżającym pociągiem.
Łódź Niciarniana: Będzie tunel pod torami
NewsŁódzki Zarząd Dróg i Transportu ogłosił wyniki konsultacji z mieszkańcami Starego Widzewa na temat kształtu skrzyżowania ul. Niciarnianej z torami przebudowywanej linii kolejowej nr 17. Niespodzianek nie było: na przeszło 200 uczestników konsultacji wariant z poprowadzeniem jezdni górą wybrały jedynie dwie osoby. 216 mieszkańców opowiedziało się za budową tunelu drogowego.
Konsultacje prowadzono od 22 do 30 maja. Lokatorzy budynków sąsiadujących z terenem inwestycji mogli wyrażać swoje opinie poprzez wypełnianie formularzy w formie papierowej lub elektronicznej. 26 maja zorganizowano także otwarte spotkanie z mieszkańcami.
Rzecznik ZDiT Wojciech Kubik informuje, że zarządca infrastruktury kolejowej został powiadomiony o wynikach. - Ruch leży teraz po jego stronie. Myślę jednak, że PKP PLK zastosuje się do sugestii mieszkańców - informuje.
Wolsztyn przechodzi do historii?
News– Bardzo chciałbym się mylić, ale obawiam się, że historia wolsztyńskiej parowozowni niestety zatoczyła koło – pisze Paweł Rydzyński, dziennikarz „RK”.
Minęły 3 miesiące, odkąd z wielkopolskich linii zniknęły planowe pociągi prowadzone trakcją parową. Wolsztyn jest (był?) ostatnią parowozownią w Europie z regularnym ruchem pasażerskim na normalnych torach. Do końca marca br. codziennie uruchamiane były pociągi na trasie do Leszna, nie tak dawno pociągi z parowozami kursowały także do Poznania. Wolsztyn był magnesem przyciągającym miłośników kolei z całego świata. I to nie jest żadna przesada. Codziennie w pociągach – i na drogach prowadzących wzdłuż linii kolejowych – można było spotkać kolejowych fanatyków z aparatami i kamerami. Warto zauważyć, że prowincjonalny przecież Wolsztyn cechuje się jednym z najwyższych w skali woj. wielkopolskiego wskaźników miejsc noclegowych w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.
Przetarg na studium integracji dla linii nr 15 i 531
NewsUrząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego chce zbadać potencjał dalszego rozwoju połączenia kolejowego Łódź – Łowicz oraz efekty dotychczasowej modernizacji odcinka Zgierz – Bednary. Wykonawca opracowania „Studium integracji transportu kolejowego z innymi środkami transportu na przykładzie linii kolejowych nr 15, 531 Łódź Kaliska - Zgierz - Łowicz Główny” ma zostać wyłoniony w przetargu.
– Od autorów opracowania będziemy przede wszystkim oczekiwali wskazania propozycji możliwości rozwoju sieci transportowej z uwzględnieniem priorytetu transportu kolejowego – wyjaśnia przedstawiciel Departamentu Infrastruktury UMWŁ. Wykonawca powinien także zasugerować działania prowadzące do zwiększania liczby pasażerów w transporcie publicznym zbiorowym. Chodzi w szczególności o innowacje w zakresie organizacji przewozów i inwestycji infrastrukturalnych.
Kolejna relacja z Wolsztyna
NewsZapraszamy do zapoznania się z kolejną relacją z wypadu do Wolsztyna, tym razem na Paradę parowozów, autorstwa naszego przesympatycznego kolegi, Pawła Radeckiego.
Tomaszów Maz. czasowo bez pociągów do Opoczna i Drzewicy
KolejPrzez całe wakacje pociągi pasażerskie nie będą jeździć z Tomaszowa Mazowieckiego na wschód. Składy Przewozów Regionalnych do Drzewicy zostaną częściowo zastąpione autobusami, zaś PKP IC skieruje swoje kursy objazdami. Pewne utrudnienia wystąpią też na linii do Opoczna, gdzie PKP PLK wymieni szyny.
W związku z prowadzonymi w rejonie Tomaszowa Mazowieckiego pracami torowymi miasto straci na cały okres wakacji kolejowe połączenia dalekobieżne. Jak informowaliśmy w maju, pociągi TLK ze Szczecina i z Poznania do Krakowa będą kursować zmienioną trasą przez Zduńską Wolę-Karsznice – muszą ominąć także inny zamknięty odcinek pomiędzy Łodzią Kaliską a Kutnem. Dodatkowe składy łącznikowe obsłużą tylko omijaną aglomerację łódzką. Leżący na wschód od niej Tomaszów nie uzyska żadnej formy komunikacji zastępczej.
ŁKA: Konkurent znów silniejszy
NewsW przeddzień startu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej transport drogowy w regionie łódzkim znów rośnie w siłę. 1 czerwca przybyło 20 nowych kursów bezpośrednio konkurujących z pociągami do Koluszek. Choć póki co przewoźnikiem kolejowym na tej trasie pozostanie PR, wkrótce połączenie przejmie ŁKA.
Do pierwszego kursu obsługiwanego przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną pozostały niecałe dwa tygodnie. Choć wojewódzka spółka przejmie na razie tylko pewną część ruchu do Zduńskiej Woli i Sieradza, debiut przewoźnika ma być początkiem tworzenia spójnego systemu transportowego przywracającego kolei w regionie łódzkim większą niż dziś rangę. Za kilka lat podróżni mają mieć wiele powodów, by przesiąść się na pociąg – wygodny tabor, dużą częstotliwość kursów, częściowo zintegrowaną z komunikacją miejską taryfę.
List intencyjny w sprawie tramwajów podmiejskich
NewsPrzedstawiciele ośmiu jednostek samorządu terytorialnego położonych na trasach łódzkiej sieci tramwajów podmiejskich podpisali w Ozorkowie list intencyjny w sprawie wspólnego zabiegania o fundusze europejskie na rewitalizację tras tramwajowych. - Linie są w złym stanie, a budżetu pojedynczego miasta nigdy nie będzie stać na remont którejś z nich. Chcemy doprowadzić do złożenia wspólnego wniosku do POIiŚ na rewitalizację linii oraz zakup łącznie 30 jednostek taboru - mówi inżynier miasta Pabianice Andrzej Różański.
Do porozumienia przystąpiły: Miasto Zgierz, Gmina Zgierz, Miasto i Gmina Ozorków, Miasto Pabianice, Gmina Pabianice, Gmina Ksawerów, Miasto Konstantynów Łódzki oraz Gmina Lutomiersk. - Mamy nadzieję, że w następnym spotkaniu weźmie udział marszałek województwa Witold Stępień, którego przedstawicielka była z nami już dzisiaj. Wysłaliśmy zaproszenie także do władz Łodzi, ale nikt nie przybył. Myślę, że to efekt przeoczenia lub pewnego nieporozumienia - mówi dyplomatycznie burmistrz Ozorkowa Jacek Socha. - Nie chcemy zastępować Łodzi ani rywalizować z nią. Podpisaliśmy porozumienie, by współpracować i mieć silniejszą pozycję w negocjacjach z najważniejszym miastem aglomeracji - zaznacza.
ED59 zepsuł się tuż przed oficjalną prezentacją
KolejO dużym pechu może mówić bydgoska Pesa. Przywrócony po dwóch latach do eksploatacji pociąg ED59 miał zostać oficjalnie zaprezentowany przez marszałka województwa. Uległ awarii kilkaset metrów od peronu.
Sprawę opisał "Dziennik Łódzki". ED59-01 Acatus, miał wrócić na tory w poniedziałek, 2 czerwca. Pierwszy EZT, który wyprodukowała Pesa poza prototypem dla WKD, miał wyruszyć w pierwszą podróż po naprawie o g. 14.34 ze stacji Łódź Kaliska do Skierniewic, a uroczystej odprawy pociągu miał dokonać marszałek Witold Stępień. Niestety, marszałek próżno wypatrywał pociągu. Acatus kilkaset metrów przed peronem złapał usterkę. - Podstawiony został tabor zastępczy i pociąg odjechał z kilkuminutowym opóźnieniem - mówi Anna Piotrowska z łódzkich Przewozów Regionalnych.
Porozumienie o Wspólnym Bilecie Aglomeracyjnym podpisane
NewsPrzedstawiciele władz Łodzi, Pabianic i Zgierza oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Przewozów Regionalnych podpisali w piątek umowę w sprawie Wspólnego Biletu Aglomeracyjnego. 30-dniowy bilet normalny będzie kosztował 180 zł (strefa A) i umożliwiał podróżowanie pociągami obydwu przewoźników oraz pojazdami komunikacji miejskiej na terenie wymienionych gmin.
Dystrybucja biletu ma rozpocząć się 10 czerwca, na pięć dni przed startem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Będzie można kupić go w ponad 150 punktach sprzedaży biletów, prowadzonych na terenie Łodzi przez łódzkie MPK. 15 czerwca zostaną uruchomione dodatkowe punkty w Pabianicach i Zgierzu.
Łódź - Kutno: Miesiąc bez pociągów na naprawę wiaduktu
KolejMiesięczna przerwa w ruchu pomiędzy Zgierzem a przystankiem Zgierz Kontrewers będzie wynikać z robót prowadzonych na wiadukcie nad ulicą Długą. Naprawa jest konieczna po nietypowym zdarzeniu drogowym. Kilka miesięcy temu w wiadukt uderzył samochód ciężarowy, naruszając jego konstrukcję.
Przez niemal miesiąc tegorocznych wakacji nieczynny będzie fragment linii Łódź Widzew – Kutno, która na odcinku Zgierz – Kutno jest elementem podstawowego ciągu z Łodzi na północ kraju. Od 15 lipca do 12 sierpnia pociągi nie pojadą ośmiokilometrowym odcinkiem ze stacji Zgierz do mijanki Zgierz Kontrewers (do grudnia zeszłego roku przystanek ten nazywał się Jedlicze Łódzkie). Tak jak informowaliśmy wczoraj, składy dalekobieżne kierowane będą objazdami, a za pociągi regionalne uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza.
Łódź Fabryczna: Przygotowania do przejścia pod wiaduktem
KolejZaczyna powstawać najtrudniejszy odcinek tunelu kolejowego do stacji Łódź Fabryczna - krótki fragment pod wiaduktem ul. Kopcińskiego. - Opracowaliśmy metodę i zaczęliśmy prace przygotowawcze - mówi dyrektor kontraktu ze strony wykonawcy Marcin Zaremba.
Przypomnijmy: źródłem problemu było zbyt późne wykrycie wód podziemnych przy ul. Niciarnianej. Jak zgodnie twierdzą przedstawiciele wykonawcy (konsorcjum Torpol - Astaldi - PBDiM - Intercor) oraz PKP PLK, konieczność ich ominięcia spowodowała zmianę niwelety tunelu. Na przecięciu z ul. Niciarnianą tory będą biegły po powierzchni ziemi, a wlot tunelu przesunięto na zachód na wysokość ul. Konstytucyjnej. Na skutek korekty projektu na wysokości ul. Kopcińskiego tunel będzie przechodził pomiędzy fundamentami filarów wiaduktu, zamiast - jak pierwotnie planowano - pod nimi. Doprowadziło to do przesunięcia terminu oddania dworca Łódź Fabryczna do użytku. W myśl podpisanego 24 lutego br. aneksu do umowy, obecny termin to 30 września 2015 r.
Warszawa - Łódź: Zagrożenie wstrzymaniem prac
KolejModernizacja linii łódzkiej idzie jak po grudzie. W środę dotarły do nas informacje o tym, że nowi podwykonawcy, którzy zastąpili na wielu odcinkach Feroco, ciągle nie mają podpisanych umów. PKP PLK zapewnia jednak, że żadnych przestojów nie będzie.
Wspólny Bilet Aglomeracyjny - jest decyzja Rady Miejskiej
NewsŁódzcy radni przyjęli uchwałę w sprawie Wspólnego Biletu Aglomeracyjnego. Magistrat został upoważniony do podpisania umowy z władzami Pabianic i Zgierza w sprawie wspólnej taryfy biletowej w pociągach i pojazdach komunikacji miejskiej między tymi miastami.
- Bilet Aglomeracyjny to zintegrowana oferta 30-dniowych biletów imiennych. Obejmie pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjną oraz Przewozów Regionalnych, sieć aglomeracyjną MPK Łódź i komunikację lokalną miast Pabianice oraz Zgierz - wyjaśnia rzecznik Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Marta Markowska. Jak podkreśla, ŁKA była jednym z inicjatorów umowy.
- Jestem przekonany, że nasze wysiłki sprawią, że mieszkańcy przesiądą się z samochodów na kolej - komentuje marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. Według deklaracji zainteresowanych stron, z nowej oferty pasażerowie będą mogli korzystać od dnia uruchomienia pociągów ŁKA (15 czerwca br.). Można jednak podchodzić do tych zapewnień z ostrożnością: trzeba pamiętać, że łódzki Zarząd Dróg i Transportu, który w myśl projektu porozumienia ma być operatorem WBA, zapowiadał umożliwienie kodowania WBA na Migawce od marca bieżącego roku. Tymczasem rozwiązania takiego nie wprowadzono do dziś.

Źródło: portal Rynek kolejowy
Za miesiąc pierwszy nowy peron i nowe tory na stacji Łódź Widzew
Nowe wygodniejsze perony, czytelna informacja pasażerska i nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowym - tak PKP PLK zapowiada efekty przebudowy stacji Łódź Widzew. Już 14 czerwca pierwsze pociągi pojadą po nowych torach i zatrzymają się przy pierwszym nowym peronie.
Po kilku miesiącach intensywnych robót widoczne są duże zmiany. Wykonawca rozebrał już większość z niemal 49 km torów. 14 czerwca do użytku oddana zostanie część zmodernizowanych i nowo położonych torów (m. in. do stacji Łódź Chojny i do Andrzejowa) wraz z rozjazdami i siecią trakcyjną oraz nowy, zadaszony peron. Dzień później zostaną zamknięte stare perony - nr 1 i 2 - wraz z przyległymi do nich torami. Ruch pociągów zostanie przeniesiony na nowe tory i nowy peron, co zdecydowanie zwiększy komfort podróży.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

17-06-2020 18:59
1.2.3...... test Shoutboxa. Działa, znowu wygrało Dobro...

05-12-2018 21:15
14 grudnia to taki nadzwyczajny dzień, kiedy łamiemy się flexami i życzymy sobie wszystkiego pzejezdnego... kto ma chęć i ochotę... zapraszamy na wigilię klubową.

20-11-2018 16:14
Zaktualizujcie skład klubu połowa ludzi już nie jest członkami klubu, a największą żenadą jest pokazywanie jako skarbnika człowieka który od kilku lat nie płaci składek, i powinien sam si

19-09-2018 15:33
Melduję się! Grin

10-09-2018 09:57
Ze względu na malusi błąd w kalendarzu sugeruję przesunąć termin "wigilii" na 28.09. Poprzedni termin to czas zabawy we spólnym gronie w Braniewie Grin

06-09-2018 20:00
Dupy nie urywa... ale cierpliwości... nie od razu łkmk zbudowano... narazie to kurz zdmuchujemy. Przenieśmy rozmowę nieco głębiej a ja czekam na potwierdzenie terminu wigilii Smile

06-09-2018 19:48
Raczej stypa, rzeczywiście strona działa, ale jest martwa podobnie jak klub.

06-09-2018 14:05
Proponuję spotkanie "wigilijne" 5.10.2018 r. Co Wy na to ? Grin

24-10-2017 17:52
Spotkanie "zaduszkowe" w sobotę o 17.00. Grin

18-11-2016 10:19
Wigilia zaplanowana na 16.12.2016 , na 17-stą. Smile

15-10-2016 06:11
Pisze tu bo na forum nie każdy może wejść, w poniedziałek o 14-tej przestawiamy z Piotrkiem makietę aby sprawdzić poprawność mocowania, pomoc mile widziana.

90
23-09-2016 08:45
Jakby ktos jeszcze dzis sie wybieral niech da znac 506 646 435. Wieczorem bede wracal przez lodz

90
23-09-2016 08:31
Dodzwonić się do piotrka nie da a od środowej nocy nocuje 50m od klubu w nu hotelu Pfft

29-08-2016 19:40
My nie, ale oni może tak, trzeba pytać,głębiej.

21-08-2016 08:49
Wybieracie się na foty z elektryfikacji linii 201 Maksymilianowo-Gdy
nia?

Copyright © 2007, Created by Acid Rain
Walcz ze spamem! Kliknij tutaj!