Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Najnowsze video
TEM2-294 w akcji
ST44-1113+SM42-693...
ST44-172, Nurzec
ST44-1109 Sycze
Targi Hobby Pozna...
M62M-014
Euronaft
SU46-041
ST44-2046
ST44-2026+ST44-2050
Ostatnie artykuły
Salon Hobby 2015 czy...
Rogowskie Impresje
Pobiedziska i Trybun...
Żnin 2015
Kolejna solówka
Aktualnie online
Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 25
Najnowszy użytkownik: azysic
Ostatnie komentarze
Radość tym większ...
I z tym się liczyli...
No i gorączka opad...
Niestety to cena za ...
WTF.
Relacja + zdjęcia i...
Oby to nie był jedn...
Zadziwiająco szybko...
Torowisko Roco.
Byłem, bardzo fajne...
Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Konsultacje w sprawie Niciarnianej
KolejUrząd Miasta Łodzi ogłosił konsultacje społeczne w sprawie kształtu skrzyżowania ul. Niciarnianej z torem przebudowywanej linii kolejowej Łódź Widzew - Łódź Fabryczna. Zbieranie opinii mieszkańców Starego Widzewa rozpocznie się w czwartek 22 maja i potrwa przez 8 dni.
Ankiety, które mają zostać jutro opublikowane na stronie magistratu, będzie można wypełniać i nadsyłać w formie elektronicznej lub papierowej. Ponadto w poniedziałek 26 maja odbędzie się spotkanie z mieszkańcami. Będą oni mogli wybrać między wiaduktem i tunelem lub zaproponować inne rozwiązanie. Sądząc po dotychczasowym, zdecydowanym sprzeciwie mieszkańców wobec projektu budowy estakady, wynik wydaje się jednak przesądzony.
- Mówimy o kolejowej części inwestycji, ale tor przebiega tuż obok zabudowy, więc nie chcemy stawiać mieszkańców przed faktem dokonanym - tłumaczy rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Wojciech Kubik. To zmiana w porównaniu z tonem wypowiedzi przedstawicieli Urzędu Miasta i ZDiT sprzed ok. pół roku, którzy niejednokrotnie umywali w sprawie skrzyżowania ręce, powołując się na decydujący głos PKP PLK. - Zarządca infrastruktury nie musi brać pod uwagę zdania mieszkańców, ale myślę, że z dużym prawdopodobieństwem będzie realizowany ten wariant, który wybiorą mieszkańcy - dodaje przedstawiciel ZDiT.
Relacja z Wolsztyna
NewsZapraszamy do zapoznania się z krótką relacją z wypadu do Wolsztyna, którą odbył Paweł "Nemo" Radecki wraz Piotrkiem Chorążym w marcu tego roku.
Wycieczki "Koleją w Łódzkie" od 17 maja
KolejPopularna w ubiegłym roku akcja "Pociągiem w Łódzkie" doczekała się kontynuacji. Tym razem zaplanowano łącznie 14 wycieczek do parków krajobrazowych oraz miast takich, jak Sieradz, Piotrków Trybunalski czy Spała przez Tomaszów Mazowiecki. Nowością w porównaniu z poprzednim sezonem będzie wykorzystanie taboru Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, a także adresowane do mieszkańców peryferii województwa wycieczki m. in. do Łodzi.
- Zaczynamy 17 maja, podobnie jak w ubiegłym roku, od wycieczki do Łowicza - mówi marszałek województwa Witold Stępień. Na liście zwiedzanych obiektów znajdzie się m. in. odnowiona kolegiata, pałac w Nieborowie, park w Arkadii oraz Błonia Łowickie. Kolejne przejazdy będą organizowane mniej więcej co dwa tygodnie: 31 maja celem wyprawy będzie Piotrków Trybunalski, 15 czerwca - Sieradz (przejazd promocyjny połączony z inauguracją kursów ŁKA), a 21 czerwca - Spalski Park Krajobrazowy i Inowłódz (poprzez stację PKP Brzustów).
Na Włókniarzy wjazdu nie ma
NewsTuż za pętlą biegnie główna droga przelotowa miasta. Pomiędzy dwoma pasmami szosy – tor tramwajowy. Od pętli na łódzkich Kozinach dzieli go kilkanaście metrów. Przejazdu jednak nie ma i „siódemka” zawraca tuż przed ważnym ciągiem komunikacyjnym.
Tramwaj jedzie skrajem ulicy Srebrzyńskiej pomiędzy osiedlem niskich bloków a popularną hurtownią. Przed oczami biegnie aleja Włókniarzy – koszmar przebijających się przez Łódź kierowców i jedna z najszybszych tramwajowych arterii z całkowicie wydzielonym torowiskiem. Wagon dojeżdża do skrzyżowania obu ulic i... zawraca na pętli. Do odległego o kilkanaście metrów torowiska dojazdu nie ma.
MIR nie zwiększy dofinansowania Trasy W-Z
NewsNie ma dziś wolnych środków unijnych, które można by przeznaczyć na przebudowę łódzkiej Trasy W-Z - wynika z wypowiedzi rzecznika Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. To istotne, bo - odkąd dwa tygodnie temu przygotowany przez Urząd Miasta kosztorys dla drugiego etapu okazał się o 114 mln zł niższy od najtańszych złożonych w przetargu ofert - władze Łodzi przedstawiały ewentualne zwiększenie dofinansowania jako jedyną szansę na dokończenie inwestycji.
Łódź Niciarniana: Wiadukt, przejazd, a może tunel drogowy?
NewsNa liście rozważanych wariantów przecięcia linii kolejowej nr 17 z ul. Niciarnianą w Łodzi dość niespodziewanie pojawił się... tunel drogowy. Urząd Miasta i PKP PLK nie udzielają na razie żadnych informacji poza tym, że taka opcja w istocie jest rozważana.
Przypomnijmy: źródłem problemu ze skrzyżowaniem drogowo-kolejowym było zbyt późne (już w trakcie budowy podziemnego dworca Łódź Fabryczna) wykrycie podziemnych jezior w okolicach przystanku Łódź Niciarniana. Zrodziło to konieczność zmiany projektu: ponieważ na poprowadzenie torów w tzw. "szczelnej wannie" nie pozwolił czas ani środki finansowe, postanowiono obejść wody podziemne od góry, wypłycając torowisko. W rezultacie zmianie musiał ulec także kształt skrzyżowania z ul. Niciarnianą (pierwotnie właśnie przy tej ulicy miał zaczynać się tunel kolejowy, a jezdnia miała przechodzić nad torami bez wznoszenia się). Wody podziemne prawdopodobnie nie znajdują się pod samym skrzyżowaniem, lecz nieco na wschód od niego, na odcinku Łódź Niciarniana - Łódź Widzew.
W końcu remont torowiska na Warszawskiej
NewsW sobotę, 29 marca rozpocznie się długo oczekiwany remont końcowego odcinka torowiska linii 3. Niestety, prace obejmą jedynie jego część od Ronda Powstańców 1863 r. do wiaduktu linii kolejowej nr 16.
Tory wzdłuż ul. Warszawskiej od lat należały do najbardziej zaniedbanych fragmentów łódzkiej sieci tramwajowej. Wielu łodzian obawiało się, że Zarząd Dróg i Transportu czeka na śmierć techniczną torowiska, by wbrew woli mieszkańców zawiesić kursowanie tramwajów. "(...) linia tramwajowa na ul. Warszawskiej znajduje się w katastrofalnym stanie technicznym i jej żywotność to maksymalnie 2 lata. Zdaniem ZDiT decyzja o likwidacji linii co prawda nie zapadła, ale nie planuje się remontu tej trasy, co de facto likwidację oznacza" - alarmowała w grudniu 2012 r. Łódzka Inicjatywa na rzecz Przyjaznego Transportu. Urząd Miasta konsekwentnie takim pogłoskom zaprzeczał.
Trwa rewitalizacja linii na odcinku z Koluszek do Częstochowy
KolejPodróżni na rewitalizowanej trasie łączącej Koluszki z Częstochową mogą korzystać już z 8 odnowionych peronów. W sumie zaplanowano przebudowę 43 peronów. Wszystkie z nich będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, starszych czy rodziców z dziećmi w wózkach. Pojawią się na nich wiaty, gabloty na rozkłady, oświetlenie i inne elementy małej architektury.
Siedem przebudowanych peronów to niejedyne efekty dotychczas przeprowadzonych prac. PKP Polskie Linie Kolejowe wymieniły już tor na szlaku Radomsko – Widzów Teklinów, Kłomnice – Częstochowa oraz stacji Koluszki. Zakończono także wymianę sieci trakcyjnej między Rudnikami a Częstochową. Na siedmiu stacjach jest 28 nowych rozjazdów – Koluszki, Rokiciny, Baby, Radomsko, Widzów Teklinów, Rudniki, Wyczerpy. Rozpoczęły się kolejne prace na szlaku Baby – Piotrków Trybunalski oraz na stacji Piotrków Trybunalski, a także na drugim torze na odcinkach: Rudniki – Kłomnice, Gomunice – Gorzkowice, Widzów Teklinów – Radomsko.
Zaczyna powstawać strop tunelu Trasy W-Z
NewsNa odcinku Piotrkowska - Kościuszki rozpoczęła się konstrukcja stropu tunelu dla tranzytowego ruchu samochodowego. Będzie to jedyny odcinek, na którym zagłębiona jezdnia będzie biegła w pełnym tunelu.
Powstały już pierwsze oczepy, na których ułożono belki konstrukcyjne. Po zabetonowaniu utworzą one płytę stropową, której ukończenie jest przewidywane w połowie lipca. - Na otrzymanej w ten sposób płycie wybudujemy dworzec przesiadkowy między głównymi liniami tramwajowymi północ-południe i wschód-zachód. Jego wiata w stanie surowym powinna być gotowa pod koniec bieżącego roku - zapowiada Jakub Osiecki, kierownik robót z ramienia wykonawcy.
Kongres Kolejowy w Łodzi - porozumienie podpisane
NewsMarszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, pierwszy wiceprezydent Łodzi Marek Cieślak, przewodniczący Railway Business Forum Henryk Klimkiewicz oraz Adrian Furgalski i Jakub Klimkiewicz z zarządu ZDG TOR podpisali dziś porozumienie o organizacji w Łodzi czwartej edycji dorocznego Kongresu Kolejowego. Kongres wraz z wydarzeniami towarzyszącymi potrwa od 8 do 10 października.
Organizatorem wydarzenia jest Forum Kolejowe – Railway Business Forum oraz Zespół Doradców Gospodarczych TOR jako organizator techniczny. Na mocy porozumienia, marszałek województwa łódzkiego oraz prezydent miasta Łodzi stali się gospodarzami – współorganizatorami Kongresu Kolejowego.
Pętla przy Północnej do remontu
NewsMiasto wyremontuje torowisko na krótkim odcinku ul. Północnej oraz przylegającą do niej pętlę. Ogłoszony właśnie przetarg na projekt i wykonanie robót zapewnia dalsze istnienie tramwajów w ciągu Ogrodowa – Północna, choć jeszcze kilka lat temu poważnie dyskutowano zamiar jego likwidacji.
Łódzki Zarząd Dróg i Transportu ogłosił przetarg na przebudowę torowiska na 300-metrowym odcinku ul. Północnej oraz na pętli tramwajowej u zbiegu Północnej i Kilińskiego. Choć pętla ta nie jest używana na co dzień, jest jednym z częściej używanych krańców eksploatowanych w razie wystąpienia utrudnień w ruchu. Umożliwia bowiem obsługę najważniejszego, śródmiejskiego odcinka głównej trasy Łodzi – Łódzkiego Tramwaju Regionalnego.
Pracowity rok dla KMST
NewsUratowanie historycznych wagonów przed kasacją, przewiezienie ich do powstającego muzeum na Brusie oraz udział w opracowaniu społecznej koncepcji placówki - to najważniejsze ubiegłoroczne osiągnięcia łódzkiego Klubu Miłośników Starych Tramwajów.
- Pierwsza połowa roku stała pod znakiem ratowania najcenniejszych przedmiotów i części z likwidowanych spółek MKT i TP - relacjonuje prezes KMST Jakub Tarka. - Największym sukcesem było wykupienie zmodernizowanego tramwaju typu 803N nr 37 oraz wozu sieciowego nr 109 na bazie wagonu 5N z 1959 r. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu członków Klubu oraz wsparciu łódzkiego producenta aparatury do wagonów, firmy Woltan - zaznacza. Oprócz tego, klub przyczynił się do zachowania wielu części zamiennych do wagonów produkcji chorzowskiego Konstalu (w magazynach zajezdni na Brusie znaleziono m. in. nieużywane, fabrycznie opakowane ramy okienne do 803N).
Łódź Fabryczna: Otwarcie o 7 miesięcy później
KolejProblemy z wodami podziemnymi przy ul. Niciarnianej doprowadziły do oficjalnego już przesunięcia terminu oddania dworca Łódź Fabryczna do użytku. W myśl podpisanego dziś aneksu do umowy, nowy termin to 30 września 2015 r.
Według wersji przedstawianej przez PKP PLK oraz budujące dworzec konsorcjum Torpol - Astaldi - PBDiM - Intercor, konieczność ominięcia "soczewki wodnej" spowodowała wypłycenie tunelu. Na przecięciu z ul. Niciarnianą tory będą biegły po powierzchni ziemi, a wlot tunelu przesunięto na zachód na wysokość ul. Konstytucyjnej. Dotychczas mówiono jednak tylko o wpływie tej decyzji na zmianę kształtu skrzyżowania z Niciarnianą. Dziś kolej oficjalnie poinformowała, że na skutek korekty projektu na wysokości ul. Kopcińskiego tunel będzie przechodził pomiędzy fundamentami filarów wiaduktu, zamiast - jak pierwotnie planowano - pod nimi. Rodzi to konieczność budowy tzw. szczudeł - tymczasowych fundamentów dla budowli na czas wybierania ziemi pod tunel kolejowy.
Łódź Fabryczna: W kwietniu wniosek PKP PLK o dotację
KolejMiliard sto tysięcy złotych to kwota dotacji z Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko", o jaką będzie starał się główny inwestor przebudowy dworca Łódź Fabryczna. Po ponownym przeliczeniu potoków pasażerskich PKP PLK postanowiła złożyć wniosek do Centrum Unijnych Projektów Transportowych.
- Wniosek o dofinansowanie będzie składany do CUPT w kwietniu na ogólną kwotę 1,4 mld zł, z czego dofinansowanie ze środków UE wyniesie 1,1 mld zł - mówi cytowany przez łódzką "Gazetę Wyborczą" rzecznik zarządcy infrastruktury kolejowej Mirosław Siemieniec.
Modernizacja kolejnych 805Na
NewsW Zakładzie Techniki łódzkiego MPK trwają prace związane z modernizacją ośmiu wagonów 805Na. Każdy z nich otrzyma trzydrzwiowe pudło i aparaturę elektryczną produkcji łódzkiego Woltanu. Pierwszy z pojazdów za kilka dni będzie na etapie prac wykończeniowych, a za kilka tygodni powinien powrócić do ruchu liniowego.
Wagon tramwajowy przeznaczony do przebudowy jest po przyjeździe do ZT całkowicie demontowany. Ze starej konstrukcji pudła pozostaje wyłącznie belka grzbietowa. Następnie w ciągu ok. 3 tygodni pracownicy Zakładu budują szkielet nowego pudła o konstrukcji trzydrzwiowej. W kolejnych etapach są montowane plastikowe odlewy ściany przedniej i tylnej, wagon trafia do lakierni, a następnie podlega pracom wykończeniowym i montażowi końcowemu.
Łącznie w tym roku MPK planuje zmodernizować w ten sposób 24 wagony. Koszt przebudowy jednej sztuki to około 950 tysięcy złotych.

Źródło: portal Rynek kolejowy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

17-06-2020 18:59
1.2.3...... test Shoutboxa. Działa, znowu wygrało Dobro...

05-12-2018 21:15
14 grudnia to taki nadzwyczajny dzień, kiedy łamiemy się flexami i życzymy sobie wszystkiego pzejezdnego... kto ma chęć i ochotę... zapraszamy na wigilię klubową.

20-11-2018 16:14
Zaktualizujcie skład klubu połowa ludzi już nie jest członkami klubu, a największą żenadą jest pokazywanie jako skarbnika człowieka który od kilku lat nie płaci składek, i powinien sam si

19-09-2018 15:33
Melduję się! Grin

10-09-2018 09:57
Ze względu na malusi błąd w kalendarzu sugeruję przesunąć termin "wigilii" na 28.09. Poprzedni termin to czas zabawy we spólnym gronie w Braniewie Grin

06-09-2018 20:00
Dupy nie urywa... ale cierpliwości... nie od razu łkmk zbudowano... narazie to kurz zdmuchujemy. Przenieśmy rozmowę nieco głębiej a ja czekam na potwierdzenie terminu wigilii Smile

06-09-2018 19:48
Raczej stypa, rzeczywiście strona działa, ale jest martwa podobnie jak klub.

06-09-2018 14:05
Proponuję spotkanie "wigilijne" 5.10.2018 r. Co Wy na to ? Grin

24-10-2017 17:52
Spotkanie "zaduszkowe" w sobotę o 17.00. Grin

18-11-2016 10:19
Wigilia zaplanowana na 16.12.2016 , na 17-stą. Smile

15-10-2016 06:11
Pisze tu bo na forum nie każdy może wejść, w poniedziałek o 14-tej przestawiamy z Piotrkiem makietę aby sprawdzić poprawność mocowania, pomoc mile widziana.

90
23-09-2016 08:45
Jakby ktos jeszcze dzis sie wybieral niech da znac 506 646 435. Wieczorem bede wracal przez lodz

90
23-09-2016 08:31
Dodzwonić się do piotrka nie da a od środowej nocy nocuje 50m od klubu w nu hotelu Pfft

29-08-2016 19:40
My nie, ale oni może tak, trzeba pytać,głębiej.

21-08-2016 08:49
Wybieracie się na foty z elektryfikacji linii 201 Maksymilianowo-Gdy
nia?

Copyright © 2007, Created by Acid Rain
Walcz ze spamem! Kliknij tutaj!